JÁ TAM MÁM TĚLO

středa 29/8/2018
13:00
Česká Retrospektiva 1
Městské muzeum


Detektivní film Já tam mám tělo je inspirovaný skutečnou událostí, která se odehrála v roce 2011 v jižní Kalifornii. V moři bylo nalezeno tělo mrtvé ženy, které vypadalo jako tělo šestnáctileté dívky. Policie však ženu identifikovala jako Anneku di Lorenzo, osmapadesátiletou bývalou modelku a herečku erotických filmů ze 70-tých let. Její záhadná smrt zůstala dodnes nevyřešená.

Film Já tam mám tělo se odehrává v současnosti, během jedné noci. Erna je starší hotelová recepční, má za sebou bouřlivou minulost hvězdy erotických filmů ze sedmdesátých let, a v příběhu vystupuje v dvojroli. Mladá Erna, herečka ze 70. let, se náhle zjevuje v současnosti jako přízrak, a umírá v bazénu luxusní vily. Zdánlivě poklidný život recepční Erny je nabourán a ona je konfrontována se svojí minulostí, na kterou se snažila zapomenout.

Žánr detektivky zde funguje pouze jako rámec nepochopitelné záhady, která, stejně jako ve skutečném případu Anneky di Lorenzo, popírá zákonitosti času i prostoru.

Režie: Adéla Babanová
Scénář: Džian Baban, Vojtěch Mašek
Střih: Hedvika Hansalová
Kamera: Braňo Pažitka, Martin Ježek
Zvuk Michaela Patríková
Hudba Džian Baban
Architekt David Dubenský
Hrají: Gabriela Míčová, Iveta Jiříčková, Marie Spurná, Tomás Petřík, Lucie Roznětínská, Filip Kaňkovský, Karel Heřmánek Jr.
Rok: 2012
Délka: 32 min