letos.jpg

Marienbad se představí v Plzni

V úterý 14. května proběhne v plzeňském prostředí filmově hudební pozvánka na nadcházející ročník Marienbad Film Festivalu. 

Dramaturgie představí tři zajímavé, krátkometrážní zástupce uplynulých ročníků, na které naváže sólovým projektem hudbení skladatel, čerstvý držitel Českého lva a zároveň autor hudby k prvnímu uvedenému snímku Petr Wajsar.
Udělejte si výlet, začínáme ve 20:00!

FILMOVÝ PROGRAM:
Vápenná Sinfonietta
režie: Marek Bureš
Koncept filmu vychází z obráceného principu výroby vápna, který se stává nosnou narativní linií filmu. Východiskem jsou prvky, které v sobě celý provoz nese: jeho hluková brutalita, industriální krása, textura i struktura vápence. Pojmotvorným se stal tvůrcům i fenomén obnovy a zániku, kdy se podařilo zaznamenat bourání staré pece, nebo jak se příroda pokradmu vkrádá do lomu, ve kterém se ukončuje těžba, a kolem pramene vody vzniká nový ekosystém.

Prinz Aberjaja
režie: Ondřej Cikán, Anatol Vitouch
Princezna netuší, jestli miluje svého prince nebo rytíře, který ji zachránil před drakem. Posléze pochopí, že princ, rytíř i její němý sluha jsou tím samým mužem. Adaptace české pohádky Princ
Bajaja ze sbírky Boženy Němcové, podle básně Ondřeje Cikána.

Problémy prvního světa: Konzultace poslední den zkouškového období
režie: Jakub Felcman
Problémy prvního světa. Starosti života v bohaté, průmyslově rozvinuté společnosti, nad kterými by obyvatelé třetího světa jen obraceli oči v sloup.

HUDEBNÍ PROGRAM:
Petr Wajsar: Develooper
Sólový projekt hudebního skladatele, zpěváka a milovníka elektronické hudby Petra Wajsara. Develooper je syntetický, psychedelický a provází jej vizuální smršť.

Vstupné 100 Kč na místě.
Adresa konání: Anděl music bar Plzeň, Bezručova 5 a 7, Plzeň