zahajeni.jpg

Již po čtvrté se  v Mariánských Lázních bude konat mezinárodní filmová přehlídka Marienbad Film Festival. Festival se zaměřuje na filmová díla experimentální povahy, ale uvede i díla zlatého fondu světové kinematografie. Letošní ročník se odehraje v termínu od 28. do 31. srpna 2019.

Těšíme se na Vás!

letos.jpg

Marienbad se představí v Plzni

V úterý 14. května proběhne v plzeňském prostředí filmově hudební pozvánka na nadcházející ročník Marienbad Film Festivalu. 

Dramaturgie představí tři zajímavé, krátkometrážní zástupce uplynulých ročníků, na které naváže sólovým projektem hudbení skladatel, čerstvý držitel Českého lva a zároveň autor hudby k prvnímu uvedenému snímku Petr Wajsar.
Udělejte si výlet, začínáme ve 20:00!

Pokračovat ve čtení

ozveny.jpg

Letos v Marienbadu: Ozvěny v kině Ponrepo

Existuje mnoho definic experimentálního filmu. Pokud se ohlížíme do filmových dějin - tedy do míst, kde se usadil zvířený prach, připadá nám vše zřejmé a evidentní. Soudobá kinematografie se svou vitalitou úhlednému nálepkování vzpírá. 

Pokračovat ve čtení

cover_19.jpg

Workshop Analogový Marienbad zrušen

Workshop Analogový Marienbad, který měl proběhnout ve čtvrtek 30. srpna, bude kvůli onemocnění lektorů zrušen. Všem zájemcům o analogovou fotografii se velice omlouváme. Těm, kteří účast zaplatili přes server goout.cz i všem ostatním, budou vráceny peníze.

Pokračovat ve čtení

cover_21.jpg

Prodej samostatných vstupenek

Nevěšte hlavu, jestli tento rok nestihnete větší část programu Marienbad Film Festivalu. Celofestivalová abonmá od 28. srpna do 1. září jsou ke koupi pro dospělého návštěvníka za 800 Kč a pro studenty za milých 500 Kč. Pokud se Vám nevyplatí pořizovat si celofestivalové abonmá, můžete si pořídit vstupenky na jednotlivé projekce, které jsou v předprodeji přes server goout.cz a budou k dostání i na místě. Ceny jsou od 80 do 150 Kč.

Pokračovat ve čtení

cover_19.jpg

Nenechte si ujít kreativní workshopy

Chtěli byste se během festivalu něčemu přiučit? Baví Vás dokumentární film a práce v tvůrčí skupině? Rádi byste objevili kouzlo analogové fotografie, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme pro Vás v rámci doprovodného programu kreativní workshopy, které by Vás mohli zajímat. 

Pokračovat ve čtení

cover_abo.jpg

Druhá vlna festivalových abonmá

Do konce srpna již zbývají jen dva týdny, poslední letní dny se neodvratně blíží a s nimi i 3. ročník Marienbad Film Festivalu. Druhá vlna festivalových abonmá již zaplavila server goout.cz. Celofestivalové abonmá si můžete až do konce festivalu zakoupit za milých 800 Kč. Samostatné vstupenky jsou v předprodeji od 80 – 150 Kč. Pokud nás chcete podpořit, můžete si pořídit sponzorské abonmá za 3000 Kč, které vám zajistí vstup na všechny festivalové projekce a doprovodný program a navíc od nás dostanete festivalovou tašku, katalog a dárek. Pokud jste ještě studenty, pak využijte naši nabídku abonmá za 500 Kč.

Pokračovat ve čtení

04.jpg

Předprodej započal

Předprodej abonmá na 3. ročník Marienbad Film Festivalu byl zahájen. Neváhejte a kupte si celofestivalové abonmá v 1. vlně do půlnoci 31. 7. 2018 za 700 Kč. Chcete nás podpořit? Pořiďte si sponzorské abonmá za 3000 Kč. Zajistí Vám vstup na všechny festivalové projekce a doprovodný program a navíc od nás dostanete festivalovou tašku, katalog a dárek. Pokud se nestihnete rozhodnout do konce července, budete si moci koupit celofestivalové abonmá až do konce festivalu za stále milych 800 Kč. Samostatné vstupenky budou v předprodeji od 80 - 350 Kč v průběhu srpna.

Pokračovat ve čtení

znelka2018.jpg

Povrch filmové hladiny

Autorkou znělky 3. ročníku je režisérka a  laureátka loňské Ceny Marienbad Film Festivalu za film Stopy, střepy, kořeny Květa Přibylová, která spolupracovala s Michaelou Hoffovou a Janem Richtrem. Tvůrci vytvořili znělku jako autorské dílo, minutový experimentální film, který je inspirován prostorem města a z něj pak odvodili tři krátké, 20 sekundové verze. Znělka abstrahuje město do obrazů proudící vody a barevných tulipánů, zachycuje vztah města k vodnímu živlu a lázeňskou úpravnost. Vodní hladina v neposlední řadě odkazuje k povrchu filmového plátna, které na konci léta v Mariánských lázních znovu ožije pohyblivým obrazem.

Pokračovat ve čtení

zahajeni.jpg

Marienbad Film Festival potřetí

Země putující po své orbitě se blíží do bodu, ve kterém před dvěma lety začala nová tradice filmového festivalu. Buďte u toho, až na konci léta Mariánské Lázně potřetí ožijí filmem. Od úterý 28. 8. do soboty 1. 9. 2018 nabídne Marienbad Film Festival bohatý program - soutěžní přehlídku českých experimentálních filmů, italský experiment nebo projekce italské filmové klasiky, filmově-vzdělávací program pro rodiny s dětmi a také již tradičně široký hudební doprovodný program, výstavy, přednášky, autorská čtení a další akce určené pro odbornou filmovou a širokou veřejnost.

Pokračovat ve čtení

cover_21.jpg

Do konce května můžete přihlásit své dílo do programu 4. ročníku Marienbad Film Festivalu, který se letos koná od 28. do 31. srpna 2019. Přehlídka představí vybrané filmové projekty na principech konference, umožňuje prezentaci experimentálních děl v co nejširším slova smyslu a je otevřená dílům dokončeným i rozpracovaným. Podmínkou je osobní účast tvůrců. Přehlídka je nesoutěžního charakteru.

Pokračovat ve čtení

niblock.jpg

Phill Niblock

Marienbad Film Festival a Mobilní filmový klub zve na třídenní setkání s audiovizuální tvorbou věhlasného amerického umělce Philla Niblocka, dlouholetého ředitele platformy Experimental Intermedia v New Yorku, které je koncipované tak, aby představilo všechny klíčové polohy jeho umění – fotografie, rané filmy z 60. let, monumentální filmový cyklus The Movement of People Working (Pohyb pracujících lidí) a elektronickou hudbu.

Pokračovat ve čtení

cover_soutez.jpg

Ceny Marienbad Film Festivalu uděleny!

Tříčlenná mezinárodní porota, ve které zasedla filmová teoretička a dokumentaristka Andrea Slováková, italský filmový historik Francesco Pitassio a dramaturg archivního kina Ponrepo Milan Klepikov rozdělila tři rovnocenné Ceny Marienbad Film Festivalu za nejlepší český experimentální film, jež v tomto roce získali Michaela Režová za výtvarný dokument Štvanice, Michal Kindernay za vizuální esej Transformace / Výpary / Melanosis a František Týmal za site specific projekt Taran.

Pokračovat ve čtení

16.jpg

Itálie v Mariánkách

Tento rok jsme zaostřili na Itálii, zemi, která již v počátcích kinematografie měla velký vliv na vývoj filmové řeči. Mezinárodní sekce Cinema Excelsior, která se soustředí na ukázku národní kinematografie a fenomén experimentálního a nezávislého filmu, letos představí italský experimentální film.

Pokračovat ve čtení

zahajeni.jpg

V rámci třetího ročníku Marienbad Film Festivalu, který nabídne v Mariánských Lázních od 28. srpna do 1. září soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních snímků a bohatý doprovodný program, se v pátek 31. srpna od 16:05 do 17:30 hodin uskuteční v rámci doprovodného programu živý přenos pořadu ArtCafé Vltava Českého rozhlasu Vltava, který bude odvysílán z překrásné secesní kavárny Café Opera Orea Spa Hotelu Palace Zvon (Hlavní 68).

Pokračovat ve čtení

cover_15.jpg

Nejen experiment

Pečlivě vybraná klasická díla české a světové kinematografie představuje již tradičně sekce Gala. Letos uvede dva vrcholné filmy italského režiséra Dina Risi z 60. let a český film Extase Gustava Machatého. V rámci slavnostního zahájení festivalu 28. srpna se v 19.00 vydáme na Sváteční vyjížďku, road movie natočenou v éře zlaté italské komedie s hereckými hvězdami Vittorio Gassmanem a Jean-Louis Trintignantem. Z domácí tvorby sekce uvede 31. srpna v 19.00 snímek Extase Gustava Machatého, který v počátcích zvukové éry zaujal inovativním stylem a erotickými sekvencemi. Festival slavnostně zakončí 1. září 19.00 projekce povídkového filmu Dina Risi Monstra.

Pokračovat ve čtení

cover_tz_14082018.jpg

Mariánské Lázně na sklonku léta opět ožijí filmem. Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídne od 28. srpna do 1. září soutěžní přehlídku české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních filmů a široký doprovodný hudební program; výstavy, přednášky a workshopy určené jak pro odbornou veřejnost, tak i např. pro rodiny s dětmi. Filmový program bude rozdělen již tradičně do několika specializovaných sekcí.

Pokračovat ve čtení

mfk.jpg

Letní kino na Arnice

Marienbad Film Festival a Mobilní filmový klub uvádějí Letní kino na Arnice. Přijďte si každé úterý od 03/07/2018 až do 21/08/ 2018 vychutnat předfestivalovou filmovou atmosféru. Celý program letního kina naleznete ke stažení zde. S promítáním začínáme po setmění. Vstupné na jednotlivé filmy 80 Kč.

Pokračovat ve čtení

fullmoon_bw.jpg

Doprovodný program Marienbad Film Festivalu na Kolonádě Ferdinandova pramene zaštiťuje opět mariánskolázeňský spolek švihák s hudebním magazínem Full Moon. Mezi akcemi se objeví koncerty, přednášky a také autorské čtení Ondřeje Štindla, autora scénářů k filmům Pouta a Místa nebo televizního seriálu Svět pod hlavou.

Pokračovat ve čtení

hmyz.jpg

Švankmajerův Hmyz na 35 mm kopii

Oslavy zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních tento rok připomenou výročí 200 let od vyhlášení města veřejným lázeňským místem a Marienbad Film Festival spolu s Mobilním filmovým klubem bude při tom. Zveme Vás na projekci filmu Hmyz od Jana Švankmajera, která se uskuteční v sobotu 12. května v 18.15 v Městském muzeu Mariánské Lázně. Filmový zážitek umocní projekce z 35 mm.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2